8 Aralık 2015 Salı

Bizim Evde Yeni Yıl Heyecanı

Yılın bu kısmı beni çocukluğumdan beri hep heyecanlandırmıştır. Ağacımız kurulur birbirimize ne hediye alacağımız konuşulur tatlı telaşların rüzgarına kapılırdık.Çocukluğuma ait anılarıma bu kadar kazınmış binlerce mutlu an ve fotoğraf karesi varken ben her aralık ayında yeniyıl ile ilgili hazırlıklara start veriyorum mutluluk ve neşe içinde.Bazı şeylerin zorlamayla olacağına hiç inanmam ben böyle büyüdüğüm için bana mutlaka yapılması gereken geleneksel bir hazırlık gibi geliyor.Kızımında bilinçli bir şekilde heyecanıma ortak olması beni benden alıyor...
Son iki senede ağacımda bir süs koyacak yer kalmadığı için ben işi büyütüp başka süslemeler peşine düştüm. Çocukluğumdan kalan birkaç ağaç süsünün halâ benim olması ayrı bir mutluluk onlara gözüm gibi bakıyorum.Yollardan topladığım ağaç dalları beyaza boyandıklarında zerafetlerine şapka çıkarttıracak güzellikde dekorasyonuma katkı sağladı.Kozalaklar yılın 12 ayı zaten bir şekilde benimle. Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz özellikle kendi tasarladığım minik armağanlar vermek arkadaşlarıma beni çok mutlu ediyor.Evde yaptığım reçelleri süslediğim kavanozlarla hediye etmek gibi.

Yeni yılın ilk armağanı da  Evim Dergisi Aralık sayısında beyaz dallara kondurmuş olduğum kurabiye adamlarımın yayınlanması oldu.Tarifi fotoğraflar bölümünde bulabilirsiniz.2016 yılında herkesin kalbinden geçenlerin gerçekleşmesi dileğiyle...6 yorum:

 1. Ne güzel hazırlıklar bunlar. :)

  YanıtlaSil
 2. karelere bayıldım..
  içindeki bu yeni yıl heyecanı hiç solmasın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkkürler:)Hepimiz için harika olsun yeni yıl

   Sil
 3. Ben geldim!
  Yılbaşı hazırlığının her türlüsünü seviyorum, ağaç harika görünüyor!
  Sevgiler

  YanıtlaSil